Matcher idag - Skånes Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2017-06-25
Tid Match Resultat Anläggning
Div 1 Södra, herrar
16:00 Ängelholms FF - FC Rosengård 1917 Ängelholms IP A-plan
Damallsvenskan
15:00 Vittsjö GIK - Linköpings FC Vittsjö IP A-plan
17:00 Kristianstads DFF - Eskilstuna United DFF Vilans IP A-plan
Div 1 Södra Götaland, damer
14:00 Ifö Bromölla IF - Färjestadens GOIF Strandängens IP A-plan
15:00 Eskilsminne IF - IS Halmia Västergårds IP 5, huvudplan
U17 Div.1 Södra Götaland
15:00 Lunds BK - IF Lödde Klostergårdens IP
Div. 2 Sydvästra Götaland damer
12:00 Eskilsminne DFF - Kvibille BK Västergårds IP
15:00 Kullabygdens DFF - IF Centern Höganäs Sportcenter
16:00 Billesholms IK - Älmhults IF Norrlyckan
HA Div.5 Västra
13:00 Croatia Helsingborg KIF - BK Fram Olympiafältet
HA Div.6 Västra
15:00 Hasslarps BK - FK Bosna Hasslarps IP
HA Div.6 Sydvästra
13:00 FC Möllan - Heleneholms SK Sorgenfri IP
HA Div.7 Nordvästra
14:00 Mörarps IF - Svedbergs GoIF Vidablick IP
DA Div.2 Södra Götaland
15:00 IFK Trelleborg FK - Näsums IF Vångavallen, Trelleborg
HR Div.2 Sydvästra
13:00 Vellinge FF - Veberöds AIF (9m) Vellinge IP
HR Div.3 Nordvästra A
17:00 Grevie GIK - Hittarps IK 2 Grevieparken
HR Div.3 Norra
17:00 Hörja IF (9m) - Mala IF (9m) Villevallen
HR Div.3 Västra
12:00 Medina IF 2 - Kågeröds BoIF Hedens IP, Helsingborg
OB Nordvästra A
17:00 Vejby IF - Skäldervikens IF Vejby IP
DU Kompisligan Skåne Div.2 Nordvästra, vår
17:00 Råå IF - Stattena IF Råå IP
HJ Kompisligan Skåne Div.1, vår
11:00 Bjärreds IF - Eskilsminne IF 2 4 - 1 Borgeby IP
14:00 FC Rosengård 1917 - Kulladals FF Rosengårds IP
HJ Kompisligan Skåne Div.2 Södra, vår
17:00 Staffanstorp United FC 1 - Åkarps IF Staffansvallen
HJ Kompisligan Skåne Div.3 Västra, vår
11:00 Ramlösa Södra IF 2 - Kullavägens BK 2 - 4 Hedens IP, Helsingborg
15:00 FK Bosna - Furulunds IK Ättekulla IP
HJ Kompisligan Skåne Div.3 Södra, vår
15:00 Lilla Torg FF - Dalby GIF Mariedals IP
P16 Kompisligan "Skåneserie" C, vår
11:00 Södra Sandby IF/GOF IF - FC Näset Södra Sandby IP
P16 Kompisligan Skåne Östra, vår
13:00 Bjärnums GoIF - Fjälkinge IF Sparbanksvallen, Bjärnum
P16 Kompisligan Skåne Mellersta, vår
13:00 Kulladals FF 2 - Torns IF Kulladals IP
17:00 Staffanstorp United FC 2 - Dösjöbro IF Staffansvallen
P15 Kompisligan Skåne Nordvästra A, vår
11:00 Ödåkra IF grön - Eskilsminne IF 2 1 - 5 Toftavallen
16:00 Spanska Akademin FF - Billesholms GIF WO (3 - 0) Filborna IP
P15 Kompisligan Skåne Nordvästra B, vår
11:00 Röke IF/Hörja IF - Ekets GoIF 1 - 3 Röke IP
12:30 Perstorp Bälinge IK - Ramlösa Södra IF 3 Uggleplan, Perstorp
P15 Kompisligan Skåne Nordöstra, vår
11:00 Gärsnäs AIS (9m) - Kristianstad FC 2 0 - 7 Gärsvalla IP
17:00 Bjärnums GoIF (9m) - Nosaby IF (9m) Sparbanksvallen, Bjärnum
18:00 Wä IF - Tollarps IF (9m) Talldalsplanen
P15 Kompisligan Skåne Sydvästra A, vår
10:00 Dalby GIF - BK Höllviken vit 1 - 3 Dalby IP
P15 Kompisligan Skåne Sydvästra B, vår
12:00 IF Limhamn Bunkeflo 3 - Heleneholms SK röd Brovallen, Bunkeflostrand
P15 Kompisligan Skåne Södra, vår
13:00 Oxie SK - Svedala IF 2 OW (0 - 3) Oxievångs IP
15:00 Genarps IF (9m) - SoGK Charlo (9m) Ekevallen, Genarp
P14 Kompisligan Skåne Sydvästra A, vår
19:00 BK Höllviken svart - BK Olympic Höllvikens IP
P14 Kompisligan Skåne Sydvästra B2, vår
17:00 BK Höllviken vit - Tomelilla IF Höllvikens IP
P13 Kompisligan Skåne Nordvästra A, vår
14:00 Ängelholms FF Gul - Eskilsminne IF 1 Ängelholms IP
P13 Kompisligan Skåne Nordvästra C1, vår
11:00 Högaborgs BK randigt - Vejby IF (9m) 3 - 2 Harlyckan
12:00 Allerums GIF - Vikens IK blå 1 - 6 Ryvallen
15:00 Bjäre United (9m) - Skäldervikens IF Grevieparken
P13 Kompisligan Skåne Nordvästra C2, vår
12:00 Åstorps FF - Hittarps IK röd (9m) 0 - 8 Bjärshögs IP
P13 Kompisligan Skåne Nordöstra C, vår
15:00 Hässleholms IF vit - Glimåkra IF (9m) Österås IP
15:00 Vinslövs IF vit (9m) - Nosaby IF Blå (9m) Sparbanksarenan
P13 Kompisligan Skåne Sydvästra C2, vår
10:00 Husie IF 2 - Lunds BK vit Husiegårds IP
17:00 Staffanstorp United FC Ungdom vit - BK Flagg Staffansvallen
P13 Kompisligan Skåne Sydöstra, vår
16:00 Sankt Olofs IF/Kiviks AIF - Gärsnäs AIS Solevi IP
P12 Kompisligan Skåne Sydvästra A2, vår
10:30 Trelleborgs FF vit - Malmö FF 2 Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
P11 Kompisligan Skåne Sydvästra B2, vår
10:00 GIF Nike röd - Kvarnby IK röd Lomma IP Konstgräs
P11 Kompisligan Skåne Sydvästra B5, vår
10:00 Gislövs IF vit - IF Limhamn Bunkeflo L3 Gislövs IP
P10 Kompisligan Skåne Sydvästra A2, vår
10:00 Lilla Torg FF blå - IF Limhamn Bunkeflo L1 Mariedals IP
12:00 BK Olympic 1 - Svedala IF blå Lindängens IP, Malmö
12:00 FC Trelleborg Blå - Malmö FF 2 Vannhögs IP
P09 Kompisligan Skåne Sydvästra A2, vår
10:00 IF Limhamn Bunkeflo B1 - Vellinge IF röd Brovallen, Bunkeflostrand
10:00 IFK Klagshamn gul - Skanör Falsterbo IF röd Klagshamns IP
F13 Kompisligan Skåne Nordvästra B, vår
10:00 Hittarps IK svart - Vikens IK 6 - 1 Laröds IP
11:00 Skäldervikens IF (9m) - Klippans FF (9m) 3 - 0 Skäldervikens IP
13:00 Munka Ljungby IF (9m) - Eskilsminne IF 3 (9m) Munka IP
F13 Kompisligan Skåne Nordöstra A, vår
11:00 Vittskövle IF/Degeberga GoIF (9m) - FC Hessleholm Blå 0 - 10 Möllekullen
11:00 Wä IF (9m) - Ifö Bromölla IF (9m) Talldalsplanen
F13 Kompisligan Skåne Nordöstra B, vår
17:00 IFK Knislinge - Sibbhults IF/Glimåkra IF (9m) Helgevallen
17:00 Åhus IF (9m) - Vinnö IF (9m) Åhus IP
F12 Kompisligan Skåne Nordvästra B2, vår
10:30 Höganäs BK - Båstads GIF Höganäs Sportcenter
F12 Kompisligan Skåne Nordöstra C1, vår
11:00 Vinnö IF - Råstorp/Timsfors IF Winnö IP
13:00 Wä IF - Sibbhults IF/Glimåkra IF Wä IP
F12 Kompisligan Skåne Sydvästra A, vår
10:00 FC Rosengård - Lunds FF grön Malmö IP
11:00 GIF Nike - IF Limhamn Bunkeflo Lomma IP Konstgräs
F10 Kompisligan Skåne Nordvästra A, vår
10:00 Hittarps IK - Fortuna FF Laröds IP
11:00 Eskilsminne IF 2 - IK Wormo Inst. Västergårds IP
12:30 Eskilsminne IF 1 - Ängelholms FF Västergårds IP
F10 Kompisligan Skåne Södra A, vår
11:00 Borgeby FK vit - Borgeby FK röd Borgeby IP
11:00 Lunds BK - GIF Nike blå Klostergårdens IP
11:00 Trelleborgs FF röd - FC Rosengård röd Söderslättshallens IP
F09 Kompisligan Skåne Nordvästra B1, vår
10:00 Ängelholms FF - Hjärnarps GIF Ängelholms IP
11:00 Eskilsminne IF - Jonstorps IF FK Västergårds IP
F09 Kompisligan Skåne Nordvästra B2, vår
09:00 Hittarps IK svart - Fortuna FF Laröds IP
11:00 IF Lödde - Dösjöbro IF Tolvans IP
F09 Kompisligan Skåne Nordöstra, vår
11:00 Kristianstads DFF - Åhus IF Vilans IP
14:00 Röke IF/Hörja IF - Vinslövs IF Röke IP

Informationen ovan hämtas från Fotbollens Gemensamma Informationssystem (FOGIS).
Läs mer om FOGIS på www.svenskfotboll.se/fogis