Matcher idag - Skånes Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2017-08-22
Tid Match Resultat Anläggning
P15 Landskamp
18:30 Sverige - Finland Midgårdsvallen 2
F16 Landskamp
18:00 Norge - Sverige Jessheim Stadion

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2017-08-22
Tid Match Resultat Anläggning
U16 Nationell Grupp 5
18:30 Helsingborgs IF (U16) - Kalmar FF (U16) Olympiafältet
HA Div.6 Östra
18:30 Viby IF - Wä IF Grönängen
HA Div.6 Södra
18:15 Skanör Falsterbo IF - Västra Ingelstad IS Möllevallen IP, Skanör
18:30 Lindeborgs FF 1948 - Seveds FK Lindeborgs IP
HA Div.7 Västra
20:15 FC Helsingkrona - Kävlinge GIF Smörlyckans IP
DA Div.2 Södra Götaland
18:45 Södra Sandby IF - Glumslövs FF Södra Sandby IP
DA Div.3 Nordvästra
19:30 Råå IF - Teckomatorps SK/Svalövs BK Råå IP
DA Div.4 Nordöstra
19:30 Bjärnums GoIF/Hästveda IF - Önnestad BoIF Sparbanksvallen, Bjärnum
HR Div.2 Nordöstra
18:30 IFK Hässleholm - Hanaskogs IS Österås IP
HR Div.2 Sydvästra
19:30 Veberöds AIF (9m) - Vellinge IF Romelevallen
HR Div.3 Nordvästra A
18:30 Hjärnarps GIF - Västra Karups IF Hjärnarpsvallen
HR Div.3 Nordvästra B
18:30 Strövelstorps GoIF - HF Olympia Strövelstorps IP
HR Div.3 Nordöstra B
18:30 Vinnö IF - Kiaby IF Winnö IP
HR Div.3 Västra
19:00 BK Fram - Häljarps IF Exercisfältet
HR Div.3 Mellersta
19:30 Maglasäte IF (9m) - Svalöv United FC Svanvallen IP
HR Div.3 Södra
18:45 BK Skansen - Gislövs IF Albäcksvallen
DU Kompisligan Skåne Div.1, höst
19:00 Trelleborgs FF - Dösjöbro IF Vångavallen, Trelleborg
DU Kompisligan Skåne Div.2 Södra, höst
19:15 Furulunds IK - Skurups AIF Ljungvalla IP A-plan
HJ Kompisligan Skåne Div.3 Södra, höst
18:30 Sövestads IF - Sjöbo IF 2 Sövestads IP
19:00 BK Höllviken - Hyllie IK 2 Höllvikens IP
F14 Kompisligan "Skåneserie A", höst
19:15 Glumslövs FF - Fortuna FF röd Örevångs IP
P15 Kompisligan Skåne Nordvästra A, höst
18:30 Vallåkra IF/Fortuna FF - Råå IF Vallhaga IP
P14 Kompisligan Skåne Nordöstra A, höst
18:30 Hästveda IF (9m) - IFK Hässleholm Björkvallen IP, Hästveda
P13 Kompisligan Skåne Nordvästra A, höst
18:00 Kullavägens BK blå - Höörs IS 1 Norrvalla IP, Helsingborg
P13 Kompisligan Skåne Nordvästra B3, höst
18:00 Allerums GIF - Vedby/Rönne IF (9m) Ryvallen
18:30 Asmundtorps IF/Billeberga GIF - Teckomatorps SK Asmundtorps IP
P13 Kompisligan Skåne Nordöstra B, höst
18:30 Åsums BK (9m) - Hässleholms IF svart (9m) Wendesvallen
P13 Kompisligan Skåne Sydvästra B2, höst
18:45 Lunds SK röd - Arlövs BI 1 Smörlyckans IP
P13 Kompisligan Skåne Sydöstra A, höst
19:00 Sjöbo IF - Tomelilla IF Sjöbo IP
P13 Kompisligan Skåne Sydöstra B, höst
18:30 Spjutstorps IF - Gärsnäs AIS (9m) Bäckavallen
P12 Kompisligan Skåne Sydvästra A2, höst
18:00 BK Höllviken vit - Kvarnby IK blå Höllvikens IP
P12 Kompisligan Skåne Sydvästra B3, höst
18:30 Heleneholms SK röd - Malmö IKF 1 Heleneholms IP
P11 Kompisligan Skåne Nordöstra B1, höst
18:00 IFK Knislinge - IFK Hässleholm blå Helgevallen
P11 Kompisligan Skåne Sydvästra A1, höst
19:00 Veberöds AIF vit - Malmö FF 1 Svalebo
P11 Kompisligan Skåne Sydvästra A2, höst
18:45 Rydsgårds AIF/Skivarps GIF - Kvarnby IK vit Granhällans IP
P11 Kompisligan Skåne Sydvästra C2, höst
18:00 Bjärreds IF vit - Malmö City FC blå Borgeby IP
P10 Kompisligan Skåne Nordvästra B3, höst
18:00 Helsingborg Östra IF grön - IK Wormo blå Bållevi
19:00 Ramlösa Södra IF vit - Eskilsminne IF 2 Ättekulla IP
P10 Kompisligan Skåne Nordöstra B1, höst
18:15 Broby IF - IFK Knislinge vit Broby IP
P10 Kompisligan Skåne Nordöstra C2, höst
18:00 Everöds IF - Wä IF grön Tallavallen
P09 Kompisligan Skåne Nordöstra B1, höst
18:15 Broby IF orange - Önnestad BoIF Broby IP
P09 Kompisligan Skåne Nordöstra C1, höst
18:00 Finja IF - Wisseltofta IF Finja IP
P09 Kompisligan Skåne Sydvästra C3, höst
17:30 Oxie SK svart - FC Rosengård 1917 röd Oxievångs IP
19:00 Liria IF - Malmö FF 3 Rosengård Norra IP
P09 Kompisligan Skåne Sydvästra C4, höst
17:30 Lilla Torg FF röd - Malmö City FC blå Mariedals IP
F15 Kompisligan Skåne Nordöstra, höst
18:30 IFK Osby - Vittsjö GIK Osby IP
F15 Kompisligan Skåne Södra A, höst
18:30 Uppåkra IF - Hyllie IK grön Uppåkravallen
F14 Kompisligan Skåne Södra B, höst
19:00 Skabersjö DFF (9m) - Sövestads IF (9m) Gamla IP/Lindholmsvägen
F13 Kompisligan Skåne Nordöstra A, höst
17:20 FC Hessleholm Blå - Åhus IF (9m) Österås IP
F13 Kompisligan Skåne Södra B, höst
19:00 Veberöds AIF/Harlösa IF (9m) - IFK Klagshamn (9m) Svalebo
F12 Kompisligan Skåne Nordvästra B1, höst
18:30 Ödåkra IF - Ängelholms FF gul Toftavallen
F12 Kompisligan Skåne Nordöstra C2, höst
18:00 IFK Osby - Fjälkinge IF Gamleby
F12 Kompisligan Skåne Sydvästra B, höst
19:00 Lunds FF grön - Södra Sandby IF Smörlyckans IP
F11 Kompisligan Skåne Sydvästra B1, höst
18:00 Uppåkra IF vit - BK Höllviken vit Uppåkravallen

Informationen ovan hämtas från Fotbollens Gemensamma Informationssystem (FOGIS).
Läs mer om FOGIS på www.svenskfotboll.se/fogis